Płytki heksagonalne – nowoczesny element aranżacji wnętrz

płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne to płytki o kształcie sześciokąta, które można znaleźć w różnych rozmiarach – od małych, dekoracyjnych płytek do dużych, łatwych w układaniu płytek podłogowych. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko oryginalny kształt, ale również duża wytrzymałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Płytki heksagonalne są również bardzo uniwersalne, można je z powodzeniem stosować zarówno w łazienkach, jak i kuchniach, przedpokojach, salonach czy sypialniach.

Niepowtarzalny kształt płytek heksagonalnych

Płytki heksagonalne charakteryzują się charakterystycznym kształtem sześciokąta foremnego. Takie płytki są dostępne w różnych rozmiarach, a każda z nich jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, takich jak ceramika, marmur czy kamień naturalny. Dzięki zastosowaniu takiego kształtu, można uzyskać niepowtarzalny i oryginalny efekt dekoracyjny, który wyróżnia się na tle innych tradycyjnych płytek.

Jakie są najnowsze trendy w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem płytek heksagonalnych?

płytki heksagonalne

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się połączenia płytek heksagonalnych z innymi rodzajami płytek, szczególnie w przypadku łazienek i kuchni. Modnym rozwiązaniem jest łączenie płytek heksagonalnych z gładkimi, jednokolorowymi płytkami, co pozwala uzyskać interesujący efekt kontrastu. W przypadku łazienek warto również postawić na połączenia płytek heksagonalnych z drewnianymi elementami, które dodadzą ciepła i przytulności do wnętrza.

W aranżacji salonów i sypialni coraz częściej stosuje się płytki heksagonalne w kolorze marmuru lub z efektem trójwymiarowym, co pozwala uzyskać elegancki i nowoczesny wystrój. W zależności od wybranego koloru i materiału, można uzyskać różne efekty dekoracyjne. Na przykład, białe płytki heksagonalne doskonale nadają się do minimalistycznych wnętrz, natomiast ciemniejsze odcienie kamienia naturalnego świetnie pasują do wnętrz w stylu industrialnym.