Jakie oświetlenie wybrać do sypialni, a jakie do salonu?

lampa AqForm

Oświetlenie pełni wiele funkcji w codziennym życiu. Od czysto dekoracyjnych po praktyczne. Ma ono istotny wpływ na samopoczucie, nastrój oraz potrafi całkowicie odmienić charakter pomieszczenia. Wśród mnogości dostępnych wariantów oświetlenia, pojawia się również pytanie: jaki rodzaj światła wybrać do danego pomieszczenia? Poniżej przygotowany poradnik ułatwi podjęcie decyzji. 

Jakie oświetlenie do salonu wybrać? 

Salon jest niezwykle ważnym miejscem w każdym domu. To właśnie tutaj relaksujemy się, a także podejmujemy gości. Warto więc zadbać o to, aby nadać temu miejscu wyjątkowy charakter. Doskonałym sposobem, aby tego dokonać, jest oświetlenie. W przypadku salonu zastosować możemy różne typy lamp, od sufitowych, które warto zamieścić w centralnej części pomieszczenia, po lampy podłogowe. Sprawdzi się, chociażby lampa AqFormgwarantująca prosty montaż oraz nowoczesność. Salon to także miejsce służące rozrywce. Jakie oświetlenie do oglądania TV wybrać? To istotna decyzja, gdyż niekorzystne światło podczas seansu potrafi być męczące dla wzroku. Do oglądania telewizji sprawdzą się kinkiety czy paski LED umieszczone za telewizorem. 

Oświetlenie do sypialni – czym kierować się podczas wyboru? 

oświetlenie do salonu

Odpoczynek to istotny element każdego dnia. Nic nie uprzyjemnia go tak, jak odpowiednie światło. Tutaj również inspiracji można szukać, decydując się na nowoczesne lampy AqForm. Popularne jest również oświetlenie ambient, które umożliwia zbudowanie odpowiedniego nastroju, jednocześnie sprawdzi się jako element dekoracyjny sypialni. Zasypianie związane jest również z różnego rodzaju zwyczajami. W niektórych przypadkach może to być czytanie. W takiej sytuacji dobrze jest nad łóżkiem zamontować lampę pozwalającą oddać się lekturze w komfortowych warunkach. W sypialni sprawdzą się również kinkiety.