Wisząca narożna półka łazienkowa. Jak ją zamontować?

półka uniwersalna

Zakup metalowej wiszącej półki łazienkowej to dobry pomysł. Nie ma łazienki, w której taka półka nie wygląda atrakcyjnie. W małych łazienkach oczywiście najlepszym wyborem jest półka narożna łazienkowa. Jeśli jest to półka stojąca, rzecz jasna wystarczy ją w łazience postawić. Jeśli jest to jednak wisząca półka narożna metalowa do łazienki, trzeba ją jakoś zawiesić. Jak to zrobić?

Półka na przyssawki

W wielu sklepach dostępne są półki, które montuje się na przyssawki. Jeśli w łazience są płytki, wystarczy w miejscu montażu półki je odtłuścić i przymocować przyssawki. Jeśli ta praca zostanie wykonana poprawnie, półka powinna wytrzymać nawet znaczne obciążenia. Może się jednak zdarzyć, że z czasem taka pólka odpadnie. W takiej sytuacji pomocne może być pokrycie przyssawek silikonem i zamontowanie półki ponownie.

Półka montowana na wkręty

Oczywiście są też półki, które montuje się na wkręty. Tak zawieszona półka łazienkowa narożna (sprawdź tę) wytrzyma nawet bardzo duże obciążenia, ważne jednak jest to, by ją zamontować właściwie. Największym problemem jest wywiercenie odpowiednich otworów w płytkach. Samo wiercenie w płytkach powinno być wykonane ostrym wiertłem i z dużym wyczuciem. Zbyt silne przyciśnięcie wiertla do płytki, może spowodować jej pęknięcie. Taka płytka będzie nadawać się po prostu do wymiany. Przy wierceniu otworów w płytkach nie należy nastawiać wiertarki na bardzo duże obroty, bowiem może to spowodować podobny efekt. Powolne i delikatne wiercenie ostrym wiertłem to najlepsze rozwiązanie. Otwory na pewno zostaną właściwie wywiercone, płytki zaś nie ulegną uszkodzeniu. Aby uniknąć uszkodzenia płytek, nie można też takiej półki dokręcać ze zbyt dużą siłą. Postępując delikatnie, da się półkę zawiesić bez ryzyka uszkodzenia płytek.