Ekspozytory do łazienki – praktyczne rozwiązanie na co dzień

W przypadku aranżacji wnętrz występuje wiele elementów, które zwiększają komfort użytkowania pomieszczenia a jednocześnie nie są zbyt mocno eksponowane. Ich rola jest czysto praktyczna – służą do wykonywania zwykłych czynności w łazience. Zwiększają poziom higieny, przyczyniają się do podniesienia poziomu funkcjonalności i bezpieczeństwa użytkowników. Ekspozytory – bo o nich jest mowa – mogą mieć różne kształty i charakteryzować się wysoką estetyką. 

Jakie akcesoria są niezbędne we współczesnej łazience? 

Remont i wykończenie łazienki są z jednej strony utrapieniem, a jednocześnie pozwalają na dobranie ciekawych dodatków. Łazienka to miejsce, które służy głównie do utrzymywania higieny ciała. Zazwyczaj umieszcza się w niej następujące elementy: 

  • prysznic bądź wannę, 
  • umywalkę z baterią, 
  • ekspozytory, 
  • szafki i meble łazienkowe, 
  • środki higieniczne, 
  • matę przeciwpoślizgową, 

Wyposażenie łazienek może się różnić w zależności od upodobań jej właścicieli. W niektórych domach spotyka się takie sprzęty jak bidet – urządzenie do celów sanitarnych np. mycia głowy. 

Czym są ekspozytory łazienkowe? 

Dla wielu osób ekspozytor to tajemnicza nazwa, jednak jest to nic innego jak rodzaj półeczki na perfumy, papier toaletowy czy sprzęt do golenia. Obejmuje też wieszaki na szlafrok czy wygodne uchwyty na ręcznik. Pozwala lepiej rozmieścić przeróżne akcesoria łazienkowe i trzymać je we właściwych miejscach.

Pomaga lepiej zachować porządek – dzięki nim kosmetyki stoją w równym szeregu i można je użyć w przeciągu kilku sekund. Dzięki niemu można łatwiej się ogolić lub wykonać dowolny zabieg higieniczny – manikiur czy malowanie paznokci. 

Jak dobrać dobre ekspozytory? 

Ich wybór nie zawsze jest prosty – na rynku można spotkać ogrom rozwiązań, które różnią się wykonaniem, jakością czy stylizacją. Jedna z popularniejszych opinii jest taka, że ekspozytory powinny odznaczać się odpowiednim rozmiarem – nie zabierać za dużo miejsca i pasować do wnętrza. 

Stojaki i uchwyty powinny spełniać funkcje sanitarne – muszą być odporne na wilgoć i nie powodować podrażnień w kontakcie ze skórą.