Zestaw podtynkowy do WC. Czy to dobry wybór?

Aranżując tak wyjątkową przestrzeń, jaką jest łazienka, staramy się, aby każdy szczegół w stu procentach odpowiadał naszym potrzebom. Wanny, kabiny prysznicowe, zestawy umywalkowe. Wszystkie te elementy dobieramy z rozwagą, by pięknie się ze sobą komponowały, jednocześnie zachowując całkowicie swoje cechy użytkowe. Jednym z ważnych, jeśli nie najbardziej istotnym elementem każdej łazienki jest muszla sedesowa. A jeśli o tym mowa, najważniejszą kwestią będzie to, czy wybierzemy model wolnostojący, czy podwieszany na stelażu podtynkowym.

Zalety ukryte w ścianie

Zastanawiając się poważnie nad tym zagadnieniem, powinniśmy mieć na uwadze, że jest ono ekonomicznie zasadne tylko w przypadku generalnego remontu lub wykańczania „od zera”. Instalacja takich elementów nie jest możliwa przy wykonywaniu pomniejszych prac. Musimy dokładnie wszystko zaplanować (np. rozmieszczenie punktów doprowadzania wody) bowiem późniejsze wprowadzenie zmian, może okazać się niemożliwe.

Ważne elementy

Największą zaletą systemów podtynkowych https://www.reahurt.pl/kategoria/zobacz/46,stelaze-poddtynkowe jest niewątpliwie wysoka estetyka takiej łazienki. Żadne elementy nie wystają i nie zaburzają dostępnej przestrzeni. Wszystkie zbędne elementy, takie jak rury węże itp. są dokładnie ukryte przed naszym wzrokiem. Z tego też powodu do dyspozycji mamy większą przestrzeń.

Te rozwiązania są niezwykle wszechstronne. To już nie tylko sedes. Stelaże podtynkowe obejmują także wylewki umywalkowe i kabiny prysznicowe. Dzięki temu, stając w obliczu remontu, możemy tak zaaranżować pomieszczenie i w taki sposób rozmieścić poszczególne elementy stelaża, by uzyskać proste, gładkie formy. Bogactwo ofert prezentujące tysiące modeli i wzorów gwarantuje, że każdy znajdzie coś odpowiedniego, bez względu na to, jaki styl aranżacji nas interesuje.

Czy są jakieś wady?

Jak każdy system, tak i ten ma wady. Są jednak niczym w porównaniu z dobrodziejstwami, jakie ze sobą niesie. Wadą jest to, że wszystkie elementy są skrzętnie ukryte pod powierzchnią ściany. W przypadku awarii (koniecznie wybierajmy sprawdzonych producentów, ograniczymy ryzyko takiej sytuacji do minimum), naprawa może okazać się bardzo kosztowna.

Mając na uwadze to wszystko, warto skłonić się ku stelażom podtynkowym i osobiście odkryć ich uroki.