Wybór odpowiedniego motywu plakatu do łazienki

Do łazienki najlepiej nadają się plakaty o prostej tematyce, takie jak ryby, ptaki, zwierzęta, motyle, rośliny i kwiaty. Tło jest również ważne dla percepcji. Ciemna, monochromatyczna ściana może pomieścić całą galerię obrazów, natomiast w jasnym wnętrzu sprawdzą się obrazy delikatne i wyrafinowane. Jak wybrać więc idealny plakat do wnętrza naszej łazienki?

Jaki motyw wybrać ?

plakaty do łazienki

Większość łazienek jest raczej ciemna, kompaktowa i niedekorowana. Plakaty czy obrazy w tym przypadku pomoże poprawić geometrię przestrzeni i dodać światło, ciepło i przytulność. Idealny jest malowany krajobraz, który dodaje perspektywy i sprawia, że pokój wygląda na większy. Widok na rzekę, jezioro lub kwitnącą łąkę będzie stylowym dodatkiem do łazienki. Unikaj plakatów, które przedstawiają ludzi, ponieważ obcy patrzący ze ściany sprawią, że będzie ona jeszcze bardziej niewygodna.

Należy pamiętać, że plakaty do łazienki mogą wyglądać efektownie na zdjęciu, ale w rzeczywistości może wyglądać zupełnie inaczej. Należy zwrócić uwagę na moc oświetlenia i jego temperaturę barwową.

Obrazy i plakaty w łazience

Obrazy od ponad tysiąca lat zachwycają ludzkość swoją wyższością estetyczną. Pokolenia ludzi malowały obrazy, kierując się wyobraźnią, fantazją, umiejętnościami i fragmentami własnej pamięci. Jedni dzielą się na płótnie swoim wewnętrznym światem, inni zachwycają się estetyczną wyższością tych arcydzieł. I nawet pojawienie się fotografii i możliwość łatwego uchwycenia krajobrazu nie zabiło malarstwa. Dziś grafika komputerowa umożliwia tworzenie futurystycznych i wiarygodnych obrazów, ale malarstwo jest nadal dominującym wskaźnikiem wewnętrznego doświadczenia całej ludzkości.