Jakie lampy można zastosować w łazience? Lampa wisząca do łazienki.

lampa wisząca do łazienki

Jak wiele myśli poświęciłeś oświetleniu łazienki? Podczas gdy często zastanawiamy się nad tym, jaki zestaw łazienkowy i płytki chcemy mieć, zazwyczaj nie zastanawiamy się zbytnio nad naszym oświetleniem. Niemniej jednak, prawidłowa lampa wisząca do łazienki jest istotną częścią przebudowy łazienki. Osiągnięcie idealnego blasku może przekształcić Twoją przestrzeń z nudnej w zachwycającą za pomocą prostego pstryknięcia przełącznika.

Odpowiednia  lampa wisząca do łazienki

Aby wybrać oświetlenie łazienkowe, musisz wiedzieć trzy główne rzeczy:

  • Jakich przepisów bezpieczeństwa musisz przestrzegać
  • Jak będziesz używać oświetlenia w swojej łazience?
  • Jaka lampa wisząca do łazienki będzie Ci potrzebna?

Przeczytaj nasz przewodnik po wyborze oświetlenia łazienkowego, aby dowiedzieć się, jakie lampy możesz zastosować w łazience, a także uzyskać więcej porad od ekspertów…

Jak wybrać oświetlenie łazienkowe?

To wszystko sprowadza się do kilku spraw, które musisz rozważyć, a które omówiliśmy bardziej szczegółowo…

Poznaj swoje przepisy dotyczące oświetlenia łazienki

lampa wisząca do łazienki

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy wyborze światła do łazienki jest to, czy są one bezpieczne w użyciu. Lampa wisząca do łazienki ma specjalne potrzeby, o których należy pamiętać – oczywiście, wszyscy wiemy, że woda i elektryczność nie są dobrym połączeniem! Aby pomóc Ci w ustaleniu, które lampy możesz stosować w łazience, każda oprawa oświetleniowa ma przypisany stopień ochrony IP. Stopnie te są stosowane na całym świecie i odnoszą się do stopnia, w jakim oprawy oświetleniowe powstrzymują wodę przed dostaniem się do ich wnętrza. Wybierając oświetlenie łazienkowe, należy upewnić się, że wybrano prawidłowy stopień IP dla strefy łazienki, w której będzie ono umieszczone.

Jak będziesz używać swojego oświetlenia łazienkowego?


Kiedy już wiesz, która strefa i stopień IP są potrzebne do oświetlenia łazienki, następnym krokiem jest zorientowanie się, do czego będziesz go używać. Lampa wisząca do łazienki daje bardziej nastrojowy blask i zazwyczaj nie są jedynym źródłem światła – zamiast tego użyj ich do podkreślenia konkretnych obszarów.