Wanna wolnostojąca przyścienna – czemu warto mieć ją w swojej łazience?

wanna wolnostojąca przyścienna

Urządzając wymarzoną łazienkę liczy się przede wszystkim funkcjonalność, wygoda, komfort oraz dostosowanie do wszelkich codziennych potrzeb. Jednym z ważnych, a nawet podstawowych elementów tego pomieszczenia jest wanna, którą na rynku można spotkać pod wieloma postaciami. Wanny wolnostojące potrafią zabrać sporo miejsca, jednak są rozwiązania, dzięki którym nie trzeba się martwić o zbyt mały metraż. Czym są wanny wolnostojące przyścienne oraz jakie są ich zalety?

Wanna wolnostojąca przyścienna charakterystyka

Ten rodzaj wanien z https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawanem-prysznicowym/wanny-przyscienne-narozne-wolnostojace.html to połączenie klasyki w zabudowie i zajmującymi sporo miejsca wannami wolnostojącymi. Zaprojektowane zostały z myślą o mniejszym metrażu, ponieważ jeden z jej dłuższych boków zamontowany jest przy ścianie. Są wykonane z różnych materiałów oraz dostępne w różnych, dogodnych rozmiarach, dzięki temu mogą się wpasować w aranżacje i wystrój wielu łazienek. 

Zalety wanien wolnostojących przyściennych

wanna wolnostojąca przyścienna

Plusem jest na pewno to, że jako wanna wolnostojąca, nie zajmuje dużo przestrzeni, dzięki temu nada się także do standardowych pomieszczeń łazienkowych.

Kolejnym atutem jest brak potrzeby robienia zabudowy, ponieważ wystarczy tylko taką wannę zamontować za pomocą przyłącza, które trzeba w odpowiedni sposób umiejscowić.

Z tym rodzajem wanien nie jest ciężko dostać się do trudno dostępnych miejsc w celu wyczyszczenia, gdyż takich nie ma, co sprawia, że łatwo jest utrzymać  czystość oraz estetykę. 

Zapewniają funkcjonalność oraz komfort użytkowania, a na rynku jest dostępnych wiele modeli z różnym designem , które można wybrać pod własne preferencje oraz gusta.

Wanny wolnostojące przyścienne – rodzaje materiałów

Oprócz różnego designu tego typu wanien różnicą pomiędzy nimi, są różnego rodzaju tworzywa. Do takich należą:

  • akryl
  • mineralny kompozyt
  • stal
  • kamień
  • konglomerat

Każdy materiał ma swoje zalety i negatywne wady, które trzeba dokładnie rozważyć i porównać do swoich potrzeb, dzięki temu wanna wolnostojąca przyścienna będzie funkcjonalna i użyteczna na wiele lat.