Jak wybrać idealny dozownik do mydła?

Jak wybrać idealny dozownik do mydła

Wyposażenie łazienki wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Chociaż wydawać się może, że to już ostatnia prosta to wtedy uświadamiamy sobie, że diabeł faktycznie tkwi w szczegółach. Czy aby na pewno wszystko ze sobą współgra? Czy nasza bateria faktycznie pasuje do umywalki? A może po prostu należy dobrać odpowiedni dozownik do mydła?

1. Ceramiczny dozownik do mydła

Bardzo popularny i uniwersalny jest ceramiczny dozownik do mydła. Uniwersalny, ponieważ ten materiał świetnie komponuje się z większością styli, w jakich możemy udekorować nasze wnętrze. Wśród takich dozowników do mydła, różnorodność detali pozwoli nam z łatwością dopasować go do wystroju wnętrza.

2. Plastikowy dozownik naścienny

Najtańszą opcją zdecydowanie jest plastik. Naścienne dozowniki do mydła mają funkcję automatycznego podajnika. Nie jest to natomiast wybór, który nadawałby smaku czy stylu naszej łazience. Choć wśród setek produktów tego typu widniejących na internetowych aukcjach, na pewno zdołamy znaleźć wzór, którym wstrzelimy się w ogólny wystrój.

dozownik do mydła w kolorze białym

3. Dozownik do mydła wykonany z drewna

Jeżeli nie chcemy, żeby w naszej łazience zabrakło naturalnych akcentów. Najlepszy dla oka będzie tu drewniany dozownik do mydła. Choć większość takowych wykonanych jest z drewna bambusowego, to dla chcącego, nie będzie problemu ze znalezieniem dozownika do mydła z innego materiału. W każdym razie, w połączeniu ze sporą ilością roślin zdobiących naszą łazienkę, drewniany dozownik będzie idealnym akcentem dopełniającym naturalną całość.

4. Kamienny dozownik do mydła

Jeżeli w wystroju naszej łazienki stawiamy na chłodne i monochromatyczne wykończenie, jedynym odpowiednim wyborem będą kamienne dozowniki do mydła. Szczególnie często wybierane są bazaltowe dozowniki. Coraz częściej jednak słyszy się i widzi dozowniki wykonane z kamieni rzecznych.