Żyrandole glamour nowoczesna klasyka

żyrandole glamour

Żyrandole to jedna z form oświetlenia wnętrza, która znana jest od wieków. 
W ostatnich latach obserwuje się powrót do klimatu dużego, wręcz pałacowego w formie, żyrandola i stosowania jego różnych odmian. Wzorowany na olbrzymich kryształowych żyrandolach z poprzednich epok, oświetlających hole pałacowych posiadłości, przybiera też mniejsze rozmiary. Jest to oczywiste, zważywszy na fakt, że współcześnie żyrandol to także element typowym dla małych wnętrz, wręcz nawet niewielkich pokoi w blokach. 

Żyrandol glamour – jak wygląda?

Błysk, rozmach, kryształowe szkło i przepych – to cechy, które powinien posiadać żyrandol glamour.
Ten najbardziej klasyczny to wykonany z ciętego szkła imitującego kryształ. Światło przechodzące przez te elementy dodaje każdemu wnętrzu niesamowitego charakteru, nabiera ono szyku i ponadczasowej elegancji.
Obecnie stosuje się różne kolory wykończenia, używa się metali w kolorze srebrnym oraz czarnym. Jednak najbardziej efektowny i nawiązujący do dawnych czasów jest żyrandol glamour złoty. Nic nie może się równać z efektowną złotą barwą, która dodatkowo dodaje nuty ciepła i wyrafinowania oświetlanemu pomieszczeniu. 

Do jakiego wnętrza pasuje żyrandol glamour?

Praktycznie prawie do każdego, tzn. żyrandol glamour sprawdza się zarówno w przestronnych, stylizowanych wnętrzach, jak i małych pomieszczeniach utrzymanych w nowoczesnym klimacie. Dlatego w sklepach z oświetleniem można znaleźć obok dużych okazałych modeli, również małe urocze jego odmiany. Przy odrobinie wyczucia można wyczarować elegancki klimat nawet w korytarzyku lub łazience.
Często spotyka się żyrandole glamour  w sypialni. Miękkie, welurowe tkaniny i barokowe ornamenty na tapetach i zasłonach to idealne tło dla tego rodzaju oświetlenia. 
Styl glamour jest dosyć popularny w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, stylowych butikach z odzieżą i akcesoriami dla kobiet. Dodaje uroku takim pomieszczeniom, a dobrze dobrany żyrandol ze szkła sprawia, że kobiety chętnie zaglądają do tych miejsc. 

Zalety żyrandola w stylu glamour

  1. Daje rozproszone, wielowymiarowe światło.
  2. Wnętrza nabierają elegancji i luksusowego charakteru.
  3. Pasuje do wielu pomieszczeń, zarówno małych, jak i bardzo dużych.
  4. Jest ponadczasowy. 

Urządzając nowy dom lub firmę czy salon fryzjerski warto wziąć pod uwagę powyższe zalety żyrandola ze szkła. Tym bardziej, że wielu producentów i wiele sklepów z oświetleniem, ma wiele pięknych, zjawiskowych modeli w swoich ofertach.