Jak działa płyn antystatyczny do prania?

Problem elektryzujących się ubrań dotyczy wielu materiałów. Nieprzyjemne uczucie podczas zakładania takich rzeczy powoduje dyskomfort. Jest jednak sposób, by tego uniknąć. Na rynku dostępne są specjalne płyny do prania, których właściwości pozwalają na niwelowanie ładunków elektrostatycznych gromadzących się na powierzchni tkaniny. Czym są płyny antystatyczny do prania, o których mowa?

plyn antystatyczny do praniaJak działa płyn antystatyczny do prania?

Płyn antystatyczny do prania ma za zadanie stworzyć barierę ochronną na powierzchni tkaniny i tym samym rozproszyć powstające na niej skupiska ładunków elektrostatycznych. Jest to możliwe dzięki zawartości środków o charakterze powierzchniowo-czynnym. Problem dotyczy przede wszystkim materiałów syntetycznych i z dodatkiem wełny. Eliminacja ładunków sprawia, że problem elektryzujących się ubrań zostaje rozwiązany. Dodatkową zaletą takich płynów jest zawartość składników pielęgnujących kolor i strukturę tkaniny. Oprócz tego płyny takie wpływają na zmniejszanie przyciągania cząsteczek brudu, kurzu, czy zwierzęcej sierści. Dzięki temu ubrania dłużej pozostają czyste i świeże. Warto mieć w swoim wyposażeniu płyn antystatyczny do prania, nawet jeśli jeszcze nie ma takiej konieczności, ponieważ problem zawsze może się pojawić.

Czy można w płynie antystatycznym prać dziecięce ubranka?

Płynu o działaniu antystatycznym można używać również do ubranek dziecięcych. Należy jednak mieć na względzie kilka ważnych punktów. Płyn antystatyczny do prania ubranek dziecięcych powinien być pozbawiony barwników i silnych detergentów, które mogłyby działać drażniąco na delikatną skórę malucha. Preparaty takie powinny również być dedykowane do tego typu ubrań i muszą przejść potwierdzone badaniami testy dermatologiczne.