Muszla klozetowa podwieszana. Dlaczego warto zdecydować się na zakup?

muszla-klozetowa

Projekt łazienki jest ważną częścią prac remontowych. Inwestorzy i projektanci pytani o to, jaką muszlę klozetową kupić, polecają model wiszący. Ten typ toalety dobrze pasuje do każdego wnętrza.

Konsument ma trudności z wyborem, ponieważ zasada działania jaką charakteryzuje się muszla klozetowa podwieszana nie zawsze jest jasna. W przeciwieństwie do standardowych modeli podłogowych, w których spłuczka jest widoczna, cała konstrukcja zawieszenia, z wyjątkiem miski, jest ukryta za panelem podwieszanym. Aby dokonać wyboru i zdecydować, jaką muszlę klozetową kupić do mieszkania, należy zapoznać się z zasadami instalacji i obsługi toalet wiszących.

Muszla klozetowa podwieszana i jej zalety

Toalety wiszące mają wiele zalet w porównaniu ze standardowymi toaletami stacjonarnymi:

  • Higieniczność – podwieszana konstrukcja pozwala szybko wyczyścić całą podłogę toalety. Podczas gdy toaleta podłogowa nie pozwala na używanie wyłącznie mopa, podłogę trzeba czyścić ręcznie, szorując jednocześnie wszystkie fugi;
  • Regulacja wysokości – w konstrukcjach podwieszanych możliwe jest zamocowanie miski ustępowej na określonej wysokości, odpowiadającej wzrostowi osób przebywających w mieszkaniu. W wersji podłogowej wysokość pozostaje niezmienna.

Projektowanie toalet wiszących

Cała konstrukcja modeli WC zawieszanych na ścianie składa się z następujących części

  • Miska,
  • Przycisk do spłuczki,
  • Instalacja sanitarna,
  • Osprzęt.

Wieczko i obręcz nie są już uwzględnione na liście elementów obowiązkowych. Toalety bez obrzeża są wygodne w obsłudze i łatwiejsze do czyszczenia. W standardowych modelach podłogowych pod obrzeżem oraz na styku krawędzi miski ustępowej i górnej półki jest trudno dostępna przestrzeń.

Miska ustępowa wisząca i pozostała część konstrukcji są mocowane do specjalnej konstrukcji, zwanej instalacją. Konstrukcja nie jest szeroka, jest montowana w pobliżu rur i przykryta płytą osłonową. Instalacje mogą być montowane zarówno na ścianach nośnych, jak i na ścianach działowych, w takim przypadku specjaliści pomogą w zakupie odpowiedniej miski ustępowej i stelaża do niej.