Kwadratowe czy okrągłe lustra? Co wybrać do łazienki?

LUSTRO WISZĄCE NA SZNURZE

Jaki jest zdecydowanie najważniejszy element wyposażenia każdej łazienki? Wielu inwestorów może powiedzieć, że liczy się przede wszystkim muszla klozetowa czy też kabina prysznicowa lub wanna. Jak się jednak okazuje, kluczową sprawą jest to, aby w łazience znalazło się lustro. Nie tylko będzie ono umożliwiało przeglądanie się np. podczas robienia makijażu lub golenia się, lecz przede wszystkim powiększy wizualnie przestrzeń w łazience. Wiedząc, jak ważne jest lustro, wiele osób ma poważny problem z tym, jaki jego kształt powinno i wybrać. Czy lepsze będą okrągłe lustra, czy też kwadratowe?

Charakterystyka kwadratowego lustra do łazienki

Jakie jest najczęściej wybierane rozwiązanie, jeśli chodzi o kształt lustra do łazienki? Nie da się ukryć, że wiele osób podejmuje w tym wypadku decyzje bardzo zachowawczą i bezpieczną, decydując się na model kwadratowy. Takie rozwiązanie pasować będzie do każdej łazienki, jest w pełni uniwersalne, a także dobrze wykorzystuje przestrzeń. Niestety wiedzieć również trzeba, że jest nudne, mało zaskakujące i sztampowe. Jeśli do pięknie zaprojektowanej, wykończonej i zwyczajnie przemyślanej łazienki umieści się proste, niewielkich rozmiarów kwadratowe lustro, zniszczy się tym cały efekt estetyczny tego pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka rozwiązań zdecydowanie bardziej atrakcyjnych wizualnie. Dobrym wyborem w takim wypadku może być lustro okrągłe. Czym się ono charakteryzuje?

Czy lustro okrągłe do łazienki to dobry wybór?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą okrągłego lustra jest to, że nie jest ono nudne. Jego kształt sprawia, że wyróżnia się na tle pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Rzecz jasna sporą wadą jest to, że kształt ten nieco ogranicza przestrzeń, którą widzi się w lustrze. Dlatego też, jeśli chce się, aby było ono nie tylko ładne, ale też i użyteczne, okrągłe lustro ze sklepu online Łazienka Rea musi się charakteryzować odpowiednio dużym rozmiarem.
Kolejną olbrzymią zaletą okrągłego lustra jest niezwykle prosty sposób montażu. Najczęściej taki model zawiesza się na specjalnym pasku, który wymaga tylko jednego wkręta. Co więcej, jeśli lustro jest małe i lekkie, spokojnie można zawiesić je nawet na zwykłym gwoździku.