Czym są postumenty?

Czym są postumenty

Postument to nie tylko estetyczne, ale też praktyczne wyposażenie łazienki. Wykorzystywany jest jako osłona maskująca dla instalacji wodnej. Dostępny jest ich szeroki wybór, dzięki czemu bez problemu można dopasować model odpowiedni do aranżacji konkretnego pomieszczenia.

Postumenty — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Planując zakup postumentu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • dopasowanie do aranżacji wnętrza,
  • dopasowanie do umywalki, zwłaszcza pod względem kolorystycznym. Czasami postument i umywalka od innych producentów, choć wykonane w tym samym kolorze, mogą różnić się odcieniem,
  • materiał, z którego został wykonany postument, a także kolor.

W przypadku większych umywalek o prostokątnych lub zgeometryzowanych kształtach, lepiej sprawdzą się prostokątne postumenty białe. Z kolei okrągłe lub owalne umywalki wymagają kolumnowych postumentów. W związku z tym przy wyborze należy także zwrócić uwagę na kształt umywalki, a także metraż łazienki, ponieważ solidny, duży postument nie będzie pasował do małego pomieszczenia.

postument

Postument — czarny czy biały?

Wiele osób, decydując się na zakup postumentu z ekspercilazienek, zastanawia się przede wszystkim nad kolorem. Najbardziej uniwersalna kolorystyka to biel i czerń. Standardowe odcienie to również: kremowy, beżowy i podobne. W ten sposób można utworzyć bardzo uniwersalne i klasyczne wnętrze. Niemniej, wraz z  pojawianiem się czarnych umywalek, wystąpiła także potrzeba produkcji czarnych postumentów. Czerń idealnie komponuje się z drewnem, złotem oraz srebrem. Czarna umywalka wymaga jednak zestawienia z czarnym postumentem. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w nowoczesnych aranżacjach. czarny postument idealnie uzupełni taką stylizację. Dostępne są zarówno wersje wykończone na wysoki połysk, jak i nowoczesne, matowe wykończenia.