Zestaw prysznicowy – trudny i niezmiernie ważny wybór

zestaw prysznicowy

Wybór odpowiedniego wyposażania łazienki jest niezmiernie ważny. Po pierwsze powinien uzgadniać preferencje oraz potrzeby domowników, w tym ich wzrost i wiek. Po drugie wybierając odpowiedni zestaw podtynkowy prysznicowy należy dokonać wyboru pomiędzy samą słuchawką a dodatkową deszczownicą. Wreszcie, po trzecie zestaw prysznicowy powinien wpisywać się harmonijnie w styl danego wnętrza.

Zestaw podtynkowy prysznicowy – zakup

Poza wymienionymi powyżej elementami istotnymi podczas zakupu zestawu prysznicowego, warto zwrócić uwagę również na dobrą jakość wykonania i spasowanie poszczególnych elementów, takich jak miedzy innymi: głowica, bateria czy korpus.

Zestaw podtynkowy prysznicowy – głowica

Zestaw prysznicowy składa z korpusu oraz baterii. Jej najważniejszym elementem jest głowica. To ona bowiem decyduje o szczelności produktu oraz odpowiada za regulację i mieszanie wody ciepłej i zimnej. im większy jest rozmiar głowicy, tym przepływ wody bardziej intensywny. W przypadku wyrobów wyższej jakości możliwe jest dodatkowe wyciszenie szumu wody, poprzez zastosowanie specjalnego sitka. W szerokiej ofercie produktów dostępnych na rynku można wyróżnić głowice ceramiczne, suwakowe oraz termostatyczne. Głowice ceramiczne umożliwiają bardzo precyzyjne dostosowanie temperatury i siły przepływu wody do indywidualnych preferencji użytkownika, lecz są one wrażliwe na zanieczyszczenia wody utrudniające ich prawidłową i płynną pracę, zaś głowice termostatyczne umożliwiają utrzymanie stałej temperatury wody.

Zestaw podtynkowy – bateria

Bateria może być Ilość jednouchwytowa oraz dwuuchwytowa. W pierwszym przypadku dochodzi do mieszanie wody zimnej z ciepłą, a sterownie jej ostateczną temperaturą oraz przepływem wody następuje za pomocą dźwigni. W drugim – zimna oraz ciepła mają osobne przepływy.

Zestaw podtynkowy prysznicowy – korpus

Korpus zestawu może być wykonany z materiałów różnego rodzaju decydujących o jego jakości, w tym ze stali szlachetnej, niklu czy mosiądzu.