Umywalka – wizytówka domu. Jaką wybrać?

W czasach pandemii higiena rąk nabrała jeszcze większego znaczenia. Wizyta gości w domu zaczyna się od umywalki. Staje się ona wizytówką domu. To od niej zależy pierwsze wrażenie naszych gości. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jakość i komfort użytkowania

Ponadstuletnia tradycja marki Roca gwarantuje jakość i doświadczenie w projektowaniu komfortowych rozwiązań armatury łazienkowej. Wybór jest bardzo szeroki, umożliwia dostosowanie do każdego wnętrza. Umywalki Roca z home100.pl różnią się rodzajem montowania, charakterem i stylistyką. Mają też różne cechy użytkowe. Coraz rzadziej możemy spotkać umywalki z tzw. półkami, czyli miejscem do odkładania. Współczesne, minimalistyczne wnętrza skłaniają się ku porządkowaniu przestrzeni i chowaniu przedmiotów do szafek. W kolekcjach armatury Roca oprócz nowych modeli, oddających nurt współczesnych trendów, możemy znaleźć rozwiązania klasyczne.

Rodzaj baterii i misa

Pozostałą przestrzeń zajmuje misa, czyli zbiornik na wodę. W zależności od kształtu może być wykorzystywana do umycia rąk lub drobnych prac domowych np. namaczania. Gładkość powierzchni i ranty wpływają na łatwość w utrzymaniu czystości. Część umywalek Roca ma otwory do umieszczenia baterii sztorcowych. Inne przeznaczone są do baterii naściennych bądź wysokich baterii montowanych na blacie. Umywalki możemy podzielić również według sposobu montowania – nablatowe, półblatowe, podblatowe, blatowe, wolnostojące i ścienne. Wybór jest szeroki, w każdym przypadku zapewnia wysoką jakość wykonania i użytych materiałów.