Kabina prysznicowa czy wanna?

Łazienka może być urządzona na naprawdę wiele sposobów. Można modyfikować w niej oświetlenie, meble, czy też kafelki. To, co jednak przekłada się w największym stopniu na aspekt użytkowy, to wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną. Czym się one charakteryzują?

Czym charakteryzuje się kabina prysznicowa?

Kabina prysznicowa wybierana jest przede wszystkim przez te osoby, które posiadają dość małą łazienkę. Zajmuje ona wielokrotnie mniej miejsca niż wanna, więc jest świetnym sposobem na to, aby nieco optycznie powiększyć łazienkę. Sama kwestia metrów kwadratowych to jednak nie wszystko, co powoduje, że kabina jest atrakcyjnym wyborem. Branie prysznica zamiast kąpania się w wannie jest również o wiele szybsze, a także znacznie tańsze.
Z drugiej jednak strony na uwadze trzeba mieć to, że nie ma to takiego poziomu wygody i komfortu, jak kąpiele, a dodatkowo rozwiązanie to zupełnie nie sprawdza się w przypadku mycia małych dzieci.

Czym charakteryzuje się wanna?

Wanna polecana jest przede wszystkim tym osobom, które posiadają dostatecznie dużo miejsca w łazience, aby ją tam umieścić. Jaka jest najważniejsza zaleta wanny? Przede wszystkim fakt, że umożliwia ona wzięcie naprawdę przyjemnej i bardzo relaksującej kąpieli. Nic nie zastąpi komfortu, jaki płynie z gorącej kąpieli z pianą i solami odprężającymi po ciężkim dniu pracy.
Wanna to jednak także pewne wady. Przede wszystkim jest droga w zakupie oraz montażu. Zajmuje ogromną część łazienki, a także jest bardzo droga w użytkowaniu. Regularne mycie się w niej to koszt o około 30% większy za wodę niż w przypadku prysznica.

Kabiny prysznicowe znaleźć można w tym sklepie:

https://prima-lazienki.pl/36-kabiny-prysznicowe